![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10906667
*
nr 1090 6667
Spegel
slipat glas, diameter: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 19:36:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:34:20
1
450 kr
17/2 20:43:33
2
150 kr
17/2 20:43:33
1
200 kr (Budbetjänt)
18/2 22:18:41
3
350 kr
18/2 22:18:41
1
400 kr (Budbetjänt)
19/2 20:44:14
4
450 kr
19/2 20:44:14
1
450 kr (Budbetjänt)
19/2 20:44:48
4
500 kr
20/2 14:35:10
5
600 kr
20/2 18:03:44
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1090 6667
Spegel
slipat glas, diameter: 80 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:34:20 | 1 | 450 kr |
17/2 20:43:33 | 2 | 150 kr |
17/2 20:43:33 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/2 22:18:41 | 3 | 350 kr |
18/2 22:18:41 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/2 20:44:14 | 4 | 450 kr |
19/2 20:44:14 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/2 20:44:48 | 4 | 500 kr |
20/2 14:35:10 | 5 | 600 kr |
20/2 18:03:44 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53